Sklep #RKBN 1%
Rakoobrona nagrodzona! - Rakoobrona

Rakoobrona nagrodzona!

10 kwi 2017

Działania kampanii Rakoobrona, organizowanej wspólnie przez Fundacje Rosa i Sensoria, zostały docenione! Nasza akcja otrzymała tytuł i statuetkę Złotego Lidera w 11. edycji ogólnopolskiego Konkursu Liderów Ochrony Zdrowia – prestiżowego plebiscytu, nagradzającego najcenniejsze inicjatywy oraz postawy na rynku ochrony zdrowia i farmacji.

Kapituła Konkursu, składająca się z 25 osobistości świata medycyny, wybierała laureatów w czterech kategoriach: Skuteczne Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Innowacyjne Pomysły, Promocja Zdrowia i Profilaktyka oraz Działalność na Rzecz Pacjenta. Wybór nie był łatwy – do plebiscytu nadesłano ponad 100 zgłoszeń.

Ostatecznie wyłoniono 14 laureatów. Kryształowe statuetki Złotego, Srebrnego, Brązowego oraz Brylantowego Lidera Ochrony Zdrowia, symbolizujące szczególne zasługi dla systemu ochrony zdrowia, wręczyli członkowie Kapituły. Tytuł Złotego Lidera Ochrony Zdrowia 2017 w kategorii Promocja Zdrowia i Profilaktyka przyznano naszej kampanii, za co serdecznie dziękujemy. Zmotywowani i zmobilizowani do dalszego działania już szukamy kolejnych rozwiązań, mających na celu wzrost świadomości onkologicznej społeczeństwa.

Sukces akcji nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie naszych patronów, partnerów oraz wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, wykładowcom i studentom Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Collegium Medicum w Bydgoszczy, Dolnośląskiemu Centrum Onkologii, Dolnośląskiemu Centrum Chorób Płuc i wielu innym za okazane nam zaufanie i wspólne szerzenie wiedzy w myśl hasła, że najlepszy czas na działanie jest teraz! To dzięki zaangażowaniu naszych partnerów, nauczycieli i uczniów czujemy, że robimy ważne rzeczy, które wpływają na wzrost świadomości w zakresie profilaktyki onkologicznej. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach. Jeszcze nie raz Was pozytywnie zaskoczymy!

Gala Liderów Ochrony Zdrowia odbyła się 4 kwietnia 2017 roku w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W uroczystości wzięli udział tegoroczni laureaci, kandydaci do tytułu Lidera, członkowie Kapituły oraz przedstawiciele organizacji rynku ochrony zdrowia. Organizatorem i mecenasem Konkursu było czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia.

Lista laureatów 11. edycji Konkursu Liderów Ochrony Zdrowia