Sklep #RKBN 1%

Czarny namiot #RKBN można spotkać na wydarzeniach lokalnych, nadbałtyckich plażach czy kąpieliskach. Bezpłatne badanie znamion, edukacja zdrowotna czy badanie stanu wiedzy to tylko część atrakcji, która czeka na uczestników naszych eventów.

Badanie w terenie - Rakoobrona

Letnia Akcja Edukacyjna

Letnia Akcja Edukacyjna to cykl wakacyjnych eventów mających na celu promocję profilaktyki czerniaka złośliwego. Przedsięwzięcie odbywa się na plażach oraz w miejscach chętnie odwiedzanych przez Polaków w wolnym czasie i stanowi część ogólnopolskiej kampanii Rakoobrona.

Letnia Akcja Edukacyjna stanowi odpowiedź na niski stan wiedzy Polaków na temat przyczyn powstawania czerniaka złośliwego i sposobów zapobiegania chorobie. W ankietach wypełnianych podczas wydarzeń plenerowych Rakoobrony wiele osób błędnie wskazuje, że symptomem czerniaka są ?czarne pieprzyki?, nie wiedząc, iż zaniepokoić powinny również różnokolorowe zmiany. Z roku na rok bezpłatne badania znamion, odbywające się w charakterystycznym czarnym namiocie kampanii, cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków, a statystyki akcji potwierdzają zasadność jej przeprowadzania.

W latach 2014-2017 zespół Rakoobrony odwiedził ze swoim charakterystycznym czarnym namiotem eventy branżowe, festiwale muzyczne oraz nadbałtyckie plaże. Współpracujący z organizatorami akcji dermatolodzy przebadali ok. 8000 osób, kilkaset z nich kierując na dalsze badania. W 2018 roku w ramach akcji UVaga – wyprzedź czerniaka w Polskę wyruszył RakTRACK – mobilny punkt badania znamion. Odwiedził 20 miejscowości, w których lekarze przebadali 4007 osób pod kątem czerniaka!

Chcesz zorganizować event z bezpłatnym badaniem znamion?

Zaproś na do swojej miejscowości! Skontaktuj się z nami

kontakt@rakoobrona.pl

Wyjątkowo lubimy być śledzeni!

Dlatego jesteśmy też na Facebooku i Instagramie @Rakoobrona