Sklep #RKBN 1%
Rakoobrona dba o zdrowie pracowników - Rakoobrona

Rakoobrona dba o zdrowie pracowników

11 kwi 2018

10 kwietnia 2018 r. zespół kampanii Rakoobrona pojawił się z misją profilaktyczną w Santander Consumer Bank we Wrocławiu. Wydarzenie obejmowało zarówno wykłady edukacyjne, jak i badanie znamion przez lekarza dermatologa – Katarzynę Nowogrodzką.

W ramach edukacji zostały przeprowadzone dwa wykłady. Pierwszy z nich dotyczył profilaktyki nowotworów skóry, a prelegentem był lekarz onkolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – Barbara Ziółkowska. Uczestnicy dowiedzieli się o epidemiologii czerniaka w Polsce, czynnikach ryzyka, rodzajach czerniaka, dermatoskopii oraz leczeniu. Kolejny wykład obejmował zagadnienia związane z dietą antyrakową. Prelekcja była poprowadzona przez dietetyka – dr. n. med. Annę Felińczak. Obecni na sali usłyszeli o zaleceniach żywieniowych stosowanych w diecie antyrakowej. Podczas prelekcji pojawiały się pytania wskazujące na zainteresowanie tematem ze strony uczestników. Ostatnia prelekcja należała do zespołu kampanii Rakoobrona, pracownicy Banku poznali ideę kampanii oraz jej cele.

Każdy z uczestników wykładów został zaopatrzony nie tylko w wiedzę, ale i w zestaw materiałów edukacyjnych.

Równocześnie w siedzibie banku odbywało się badanie znamion pod kątem czerniaka. Lekarz dermatolog przebadał 89 osób, u około 10 z nich wystąpiły podejrzane znamiona – ci pacjenci zostali skierowani na dalsze konsultacje.

Pracownicy Santander Consumer Bank we Wrocławiu już wiedzą, że „Najlepszy czas na działanie jest teraz!”.