Sklep #RKBN 1%
Szkolenie dla maniciurzystek - Rakoobrona

Szkolenie dla maniciurzystek

05 gru 2018

Za nami kolejne w tym roku szkolenie z czerniaka podpaznokciowego skierowane do specjalistów wykonujących zabiegi kosmetyczne. W niedzielę, 2 grudnia odwiedziliśmy Policealną Szkołę Kosmetyki i Rozwoju Gamma w Kłodzku by edukować maniciurzystki, które chcą podnosić swoje kompetencje w trosce o zdrowie swoich klientów. Ze szkolenia skorzystało 19 osób.

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych. Rocznie zapada na niego około 2,5 tysiąca Polaków. Około 2 proc. wszystkich czerniaków rozwija się w postaci podpaznokciowej. Wczesne wykrycie podejrzanej zmiany daje nawet 90 proc. szans na wyleczenie, dlatego tak ważne jest, aby żadnej nie lekceważyć, również tej pojawiającej się na paznokciu.

Specjaliści wykonujący zabiegi kosmetyczne to często pierwsze ogniwo, które może zwrócić uwagę na występujące na paznokciach niepokojące zmiany i zalecić kontakt ze specjalistą. Dlatego stawiamy na edukację w tym zakresie!

Podczas 2-godzinnego spotkania, które poprowadziła lek. med. Anna Gawdzik, przekazaliśmy najważniejsze informacje dotyczące czerniaka podpaznokciowego. Pokazaliśmy, na jakie zmiany należy zwrócić uwagę, oraz jak zasugerować klientowi kontakt z lekarzem specjalistą. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów oraz materiałów edukacyjnych.

Zapraszamy salony urody, szkoły policealne, jak i same kosmetyczki do udziału w naszych szkoleniach. W Akademii Profilaktyki Sensoria w każdy ostatni piątek miesiąca są prowadzone szkolenia (ul. Pabianicka 25/1A we Wrocławiu). Skontaktuj się z nami, zapisz na szkolenie i dołącz do grona certyfikowanych maniciurzystek!