Sklep #RKBN 1%
Przekaż 1% podatku na Fundację Sensoria, wesprzyj nasze działania - Rakoobrona

Przekaż 1% podatku na Fundację Sensoria, wesprzyj nasze działania

11 mar 2021

Szanowni Państwo, zbliża się czas składania zeznań podatkowych i przekazywania 1% podatku. Serdecznie prosimy o pamięć o naszej organizacji i jej projektach. Środki przekazane Fundacji Sensoria zasilą jej działania statutowe, które mają na celu promocję profilaktyki zdrowotnej, edukację prozdrowotną społeczeństwa, a także dbanie o pamięć historyczną i kultywowanie naszego dziedzictwa narodowego oraz zapewnienie realnej pomocy materialnej naszym bohaterom ? Powstańcom Warszawskim.
Od lat rozwijamy i podtrzymujemy dialog pokoleń dzięki akcji wysyłania kartek do Powstańców Warszawskich; organizujemy zbiórki na pomoc bezpośrednią dla nich; dowozimy posiłki; zapewniamy opiekę medyczną, artykuły higieniczne, pomoc w nagłych sytuacjach życiowych; promujemy projekty firm, osób, instytucji i organizacji dotyczące historii Polski XX wieku; prowadzimy seminaria dla nauczycieli z niestandardowych metod nauczania historii; produkujemy materiały dydaktyczne; organizujemy szkolenia dotyczące profilaktyki nowotworowej dla szkół, społeczności lokalnych i firm, realizujemy akcje badania znamion oraz dbamy o lekkie plecaki i proste kręgosłupy najmłodszych uczniów.

Jak przekazać swój 1% podatku?
Podatnicy mogą skorzystać z formularza PIT wypełnionego za nich przez Urząd Skarbowy. I w tym przypadku podatnicy mają możliwość zdecydowania, na jaką organizację pożytku publicznego przekażą swój 1% podatku. Automatycznie w ?urzędowym? formularzu PIT zostanie wskazana organizacja, której przekazany został 1% podatku rok wcześniej. Można jednak dokonać dowolnej zmiany. Robi się to w sposób następujący:

1. Podatnik musi wejść na stronę www.podatki.gov.pl i zalogować się do usługi Twój e-PIT.
2. Musi podać swoje dane (PESEL lub NIP i datę urodzenia, kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r., kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2020 r. , np. z PIT-11 od pracodawcy i potwierdzić kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2019 r.).
3. Może też zalogować się używając profilu zaufanego.

Po zalogowaniu się, na głównym ekranie usługi widoczny będzie KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1% podatku. Będzie tam można w prosty sposób zmienić wybraną organizację.
Osoby, które zechcą przekazać 1% podatku dochodowego na Fundację Sensoria, proszone są o wskazanie w formularzu PIT numeru KRS Fundacji:

FUNDACJA SENSORIA 0000 564 708

WAŻNE! W formularzu na stronie podatki.gov.pl w polu wybrana organizacja – nie wpisuj słowa KRS, należy wpisać tylko numer i nazwę organizacji.

Dziękujemy za wsparcie!