Sklep #RKBN 1%
Bezpłatne badanie znamion w czarnym namiocie #RKBN - Rakoobrona

Bezpłatne badanie znamion w czarnym namiocie #RKBN

07 wrz 2022

W pierwszy weekend września czarny namiot kampanii Rakoobrona pojawił się w dwóch miastach – Nowym Tomyślu oraz Wrocławiu.

W sobotę, 3 września odwiedziliśmy Nowy Tomyśl, gdzie na Placu Niepodległości bezpłatnie badaliśmy znamiona i edukowaliśmy społeczność lokalną w zakresie profilaktyki nowotworów. W Nowym Tomyślu pojawiliśmy się na zaproszenie Gminy, akcja odbywała się w ramach Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego.

4 września, skontrolować swoje znamiona mieli okazję mieszkańcy Wrocławia. Na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego ustawiła się kolejka do czarnego namiotu #RKBN w którym lekarz dermatolog przeprowadzał profilaktyczną ocenę znamion. Dziękujemy Wrocławskiemu Centrum Rozwoju Społecznego, że mogliśmy być częścią Festiwalu Pierwszej Pomocy.

Zainteresowanie bezpłatnym badaniem znamion w obu miastach było bardzo duże.

W Nowym Tomyślu 138 osób przebadało się pod kątem czerniaka, we Wrocławiu 143 osoby skontrolowały swoje znamiona. Łącznie 281 osób skorzystało z bezpłatnego badania znamion
w ramach kampanii Rakoobrona i akcji UVaga – wyprzedź czerniaka! Kilkadziesiąt osób dostało zalecenie wycięcia znamienia, wystąpiło kilka podejrzeń czerniaka.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenia do swoich miast.